Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
prowincja | Rekolekcje zakonne w Ziemi Świętej dla braci z Delegatury w Uzbekistanie

Rekolekcje zakonne w Ziemi Świętej dla braci z Delegatury w Uzbekistanie

W dniach od 7 do 17 listopada 2022 roku sześciu braci z Delegatury Prowincji krakowskiej w Uzbekistanie przebywało w Palestynie na corocznych rekolekcjach zakonnych. Poprowadził je o. Piotr Paradowski z klasztoru w Zielonej Górze w Polsce.

Delegatura miała możliwość przeprowadzenia tych rekolekcji dzięki grantowi, który otrzymała na ten cel od Kirche in Not z Niemiec.

W dniu 7 listopada braci przylecieli z Taszkentu do Tel-Awiwu. Tego dnia mieli wspólną też Mszę świętą na Górze Karmel, a następnie udali się do domu rekolekcyjnego Sióstr Franciszkanek Niepokalanego Serca Maryi w Tabga. Dom rekolekcyjny jest położony w pięknym miejscu na brzegu Jeziora Galilejskiego pomiędzy klasztorem franciszkanów Prymatu Piotra, a klasztorem sióstr benedyktynek Cudu rozmnożenia chleba.

Bracia przez cały tydzień przebywali w tym ośrodku i każdego dnia mieli możliwość modlitwy w różnych miejscach związanych z życiem Pana Jezusa: Góra błogosławieństw, Magdala, Kafarnaum, kościół Prymatu Piotra, kościół Rozmnożenia chleba, Nazaret, Kana Galilejska, Tyberiada.

W poniedziałek 14 listopada bracia celebrowali Mszę świętą na Górze Tabor, a następnie odwiedzili miejsce chrztu Pana Jezusa nad Jordanem, grecki klasztor prawosławny św. Gerazyma w Deir Hajla nad Jordanem oraz zobaczyli Morze Martwe i udali się do Jerozolimy.

Następnego dnia po Mszy świętej w Domu polskim u sióstr elżbietanek bracia pojechali do Betlejem, aby nawiedzić Sanktuarium Gloria in excelsis na Polu Pasterzy, Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa oraz Grotę Maryi, tzw. Grotę Mleczną.

We środę, 16 listopada bracia mieli zarezerwowaną Mszę święta u franciszkanów przy Wieczerniku, a następnie udali się do Bazyliki Grobu Pańskiego. Tego dnia również odwiedzili Górę Wniebowstąpienia, Górę Oliwną, Getsemani, Bazylikę Wniebowzięcia Matki Bożej, Kościół Ojcze nasz oraz ścianę płaczu.

17 listopada wczesnym rankiem udali się do Tel-Awiwu, aby odlecieć do swojej misji w Uzbekistanie, a rekolekcjonista odleciał do Krakowa.

Okres tych dziesięciu dni był czasem pełnym duchowych przeżyć i modlitwy oraz pięknym spotkaniem z miejscami związanymi z życiem i działalnością naszego Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa, tym bardziej, że większość braci po raz pierwszy pielgrzymowała do Ziemi Świętej.

Delegatura jest bardzo wdzięczna organizacji Kirche in Not za pozytywne ustosunkowanie się do prośby o sfinansowanie tych rekolekcji.

podziel się:
Redakcja