Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Różnorodność jest wpisana w nasze życie | słodko-gorzki

Różnorodność jest wpisana w nasze życie | słodko-gorzki

Na czym polega doskonałość? Czy w ogóle mogę być doskonały? Co to w ogóle znaczy „być doskonałym”? Franciszek nie potrzebował widzieć doskonałości w braciach. Nie potrzebował, bo w każdym dostrzegał to, co najlepsze. Każdy jest inny, jesteśmy różni i w każdym z nas jest coś dobrego. Najlepszego. Doskonałego. Bez porównywania się. Bez konkurencji. Inność, różnorodność jest wpisana w nasze życie. Bóg nie chce, żebyśmy byli tacy sami. Nie po to nas stworzył. O doskonałości, różnorodności, inności – koniecznie posłuchajcie w najnowszym odcinku SŁODKO-GORZKIEGO.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja