Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Skąd wiedzieć kogo słuchać? | słodko-gorzki

Skąd wiedzieć kogo słuchać? | słodko-gorzki

W dzisiejszych czasach jest wielu ekspertów. Każdy daje dobre rady. Ale tak naprawdę skąd wiedzieć kogo słuchać? Jak się odnaleźć w obecnej sytuacji? Podejmowanie decyzji jest trudne – nie mamy pewności, że droga jest dobra. Posłuchajmy, jaką radę, odwołując się do ostatnich chwil z życia św. Franciszka, daje nam o. Tomasz Czajka w najnowszym odcinku SŁODKO-GORZKIEGO.

 

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o. Tomasz Czajka, opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja