Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Stanowczy wybór | słodko-gorzki

Stanowczy wybór | słodko-gorzki

Lubimy słyszeć, że Bóg nas kocha, że jest miłosierny i przebacza nam nasze grzechy. I to wszystko prawda, ale musimy też mieć na uwadze potrzebę nawrócenia, potrzebę zerwania z grzechem, potrzebę stawania się coraz lepszym. Nawrócenie – porzucenie świata – czynienie pokuty – to zwroty używane już za czasów św. Franciszka i oznaczające przemianę, radykalny wybór, radykalną zmianę swojego życia.

Czego o nawróceniu uczy nas św. Franciszek? Dlaczego jego podejście do nawrócenia nie jest do końca typowe? Co jest u niego nowością, która do dziś pozostaje aktualna? I jak się nim inspirować? Posłuchajcie najnowszego rozważania o. Tomasza Czajki z serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja