Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
kościół | Święcenia kapłańskie dwóch braci Peruwiańczyków

Święcenia kapłańskie dwóch braci Peruwiańczyków

Święcenia kapłańskie to ważne wydarzenie dla każdego nowo wyświęconego kapłana. To moment, w którym staje się on pełnoprawnym członkiem duchowieństwa i może rozpocząć swoją posługę duszpasterską. Dnia 30 grudnia 2023 roku dwóch Braci, Fredi Frias Herrera i Luis Huaricallo Apaza, mieli przywilej przeżyć ten wyjątkowy moment w swoim życiu.

Ceremonia odbyła się w kościele w Chimbote, w niedawno konsekrowanym Domu Rekolekcyjnym „Paz y Bien”. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Franciszkanów Konwentualnych z Krakowa oraz duchowieństwo diecezjalne. Wierni z parafii franciszkańskich w Peru również przybyli, aby wesprzeć nowo wyświęconych kapłanów.

Biskup diecezji, Angel Ernesto Zapata Bances, udzielił święceń. To on sprawował ceremonię i nadał nowym kapłanom uprawnienia do sprawowania sakramentów.

Przygotowanie i organizacja święceń należała do o. Jacka Lisowskiego, Delegata peruwiańskiej Delegatury Franciszkanów z Krakowa, oraz jego współpracowników. To dzięki ich staraniom i zaangażowaniu cała ceremonia przebiegła sprawnie i pięknie.

Ojcowie Fredi i Luis mają teraz przed sobą nową drogę – drogę kapłańskiej posługi. Wszyscy, którzy brali udział w uroczystościach, życzą im wszelkiego błogosławieństwa w tej nowej roli. Modlimy się za nich, aby zawsze byli prowadzeni i wspierani przez Boga w swojej posłudze duszpasterskiej.

Święcenia kapłańskie to moment, który zapada w pamięć na zawsze, zarówno dla nowo wyświęconych kapłanów, jak i dla tych, którzy mają przyjemność uczestniczyć w tych uroczystościach. To czas radości, nadziei i duchowego wzruszenia. Dlatego też warto pamiętać o tych, którzy właśnie rozpoczęli swoją pełną oddania służbę Bogu i bliźnim.

Fr. Bogdan Pławecki

podziel się:
Redakcja