Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Święty, taki jak my | słodko-gorzki

Święty, taki jak my | słodko-gorzki

Pokusy… Towarzyszą nam przez całe życie. Próbujemy z nimi walczyć, ale czasami ciężko je przezwyciężyć. Mówią nam, że wiara może przenosić góry! Ale co z tego, kiedy nam trudno przenieść nawet samego siebie. To bardzo męczące, kiedy chcesz czegoś bardzo mocno, ale brak Ci sił. Robisz, co możesz, ale nic się nie zmienia. Jak sobie z tym radził św. Franciszek? Czy czekał na cud? Na niezwykły moment, w którym wszystko się zmieni? Czy może jednak podjął decyzję. Tu i teraz. Posłuchajcie w kolejnym odcinku naszej serii SŁODKO-GORZKI

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja