Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
film | To nie rzeczywistość musi się zmienić | słodko-gorzki

To nie rzeczywistość musi się zmienić | słodko-gorzki

Życie nie jest proste. Czasami trudności nas przytłaczają, ale zamiast się użalać i psuć sobie humor jeszcze bardziej, warto czasami spojrzeć na życie inaczej. Może warto to zrobić oczami św. Franciszka z Asyżu? Ktoś pewnie powie, że przecież on żył 800 lat temu, więc co może wiedzieć o problemach współczesnych ludzi. Warto jednak go poznać i odkryć, że jego doświadczenia są nam bliskie.

Czego dziś nas uczy? Że jeżeli coś w naszym życiu wydaje się gorzkie, trudne do zniesienia, po prostu przykre, to nie znaczy, że rzeczywistość musi się zmienić. Masz jakiś przełomowy moment w swoim życiu, który dzieli je na „przed” i „po”? To właśnie ta chwila zmienia sposób patrzenia na świat. I kiedy zmieniasz swoje myślenie i swój sposób patrzenia na świat, to dokładnie wtedy ten świat się zmienia – czasem nawet o 180 stopni, jak w przypadku Franciszka. Trędowaci pozostali trędowatymi, nie wyzdrowieli. Ale on zaczął patrzeć na nich inaczej i już się ich nie obawiał. Spróbuj już dziś spojrzeć na świat inaczej.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja