Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | W krzywym zwierciadle | słodko-gorzki

W krzywym zwierciadle | słodko-gorzki

Czy masz czasem tak, że patrząc na ludzi czy zdarzenia, widzisz przed sobą konkretny obraz i masz już wyrobioną opinię, że taka jest rzeczywistość, ale później coś się wydarza i nagle widzisz to całkiem inaczej? I nawet nie wiesz jak mogłeś widzieć w taki sposób coś, co teraz wydaje ci się iluzją? Są w naszym życiu chwile – czasem dłuższe, czasem krótsze – kiedy nie widzimy jak należy. Kiedy widzimy jak w krzywym zwierciadle. Św. Franciszek też tak miał. W swoim Testamencie napisał: „widok trędowatych wydawał mi się bardzo przykry. I Pan sam wprowadził mnie między nich […]. I kiedy odchodziłem od nich, to, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Co było przyczyną tego złudzenia? I co sprawiło, że w końcu spojrzał jak należy? Posłuchajcie koniecznie w najnowszym odcinku z serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja