Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Zatrzymaj się, zachwyć i oddaj chwałę Bogu! | słodko-gorzki

Zatrzymaj się, zachwyć i oddaj chwałę Bogu! | słodko-gorzki

Czy widzisz, jak piękny jest wokół ciebie świat? A kiedy dostrzegasz jego piękno, co robisz? Stoisz na szczycie góry i mówisz: ale tu pięknie! A może warto, jak Franciszek, pamiętać kto za to piękno jest odpowiedzialny? Zachwycić się i powiedzieć: dzięki Ci, Panie, że tak pięknie stworzyłeś świat!

Św. Franciszek wszystko, co jest stworzone odnosił do Stwórcy. Wiedział, że świat odbija dla nas Pana Boga. Ale jest ważna lekcja, jakiej możemy się nauczyć od Asyżanina. On nie tylko zachwyca się tym, co jest piękne, nie zatrzymuje się jedynie na tym. Co robi dalej? Koniecznie posłuchajcie w najnowszym odcinku serii SŁODKO-GORZKI.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja