Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
franciszkanizm | Zrób pierwszy krok | słodko-gorzki

Zrób pierwszy krok | słodko-gorzki

Światło latarki oświetla nam drogę – jej kawałek. Na początku nie widać wszystkiego, ale kiedy zrobisz krok, to pojawia się w zasięgu wzroku trochę więcej. Wielu rzeczy nie widzimy na samym początku, nie wiemy jak sprawy się skończą. Na starcie nie widzimy wszystkiego. Ale ważne, żeby zrobić krok.

A jaki start miał św. Franciszek? Ten drugi start – po spotkaniu z Panem Bogiem. Jak to wszystko się zaczęło? Opowiada o. Tomasz Czajka w najnowszym odcinku SŁODKO-GORZKIEGO.

Odtwórz wideo

SŁODKO-GORZKI to seria, w której o.Tomasz Czajka opierając się na doświadczeniu życia św. Franciszka z Asyżu, będzie wskazywał, jak dostrzegać ślady Boga w świecie i sobie samym. Inspiracją do powstania tego cyklu rozważań były dla niego słowa Asyżanina: „To, co wydawało mi się gorzkie, zmieniło mi się w słodycz duszy i ciała”. Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie.

 

A skąd tytuł serii: SŁODKO-GORZKI? Bo każdy z nas jest słodko-gorzki. I nasze dni są słodko-gorzkie, i świat, w którym żyjemy też jest słodko-gorzki. Pragniemy tego, co słodkie, ale nie uciekniemy od tego, co gorzkie. Możemy jednak nauczyć się w tym świecie lepiej żyć.

podziel się:
Redakcja