Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
wydarzenia | Żywa Szopka w Krakowie

Żywa Szopka w Krakowie

W tegorocznej jubileuszowej „żywej szopce” w Krakowie kolędy i pastorałki zaśpiewa m.in. Marek Piekarczyk, wokalista legendarnej grupy TSA i trener polskiej edycji The Voice of Poland.

Na scenie przy Franciszkańskiej pojawią się ponadto: Magda Steczkowska, „hulajdusza”, „Jakubowe Muszelki”, „Promyczki Dobra”, „Kwartet C.D.N.” oraz franciszkański zespół „Fioretti”.

 

Jak co roku w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia (24-26 grudnia 2023 r.) obowiązkowo będą na skwerze: Święta Rodzina, zwierzęta, jasełka, a przede wszystkim wspólne kolędowanie i tańce.

 

Franciszkanie serdecznie zapraszają w tych dniach do sąsiadującej z „żywą szopką” bazyliki św. Franciszka. „Jeśli naprawdę chcemy spotkać żywego Jezusa, to właśnie tam, na ołtarzu podczas mszy św. rodzi się On. W tym momencie, kiedy kapłan wyciąga ręce nad chlebem i winem i przyzywa Ducha Świętego, aby dary te stały się Ciałem i Krwią Chrystusa” – tłumaczą zakonnicy.

 

Pierwszą żywą szopkę wystawił św. Franciszek z Asyżu w Greccio 800 lat temu, 24 grudnia 1223 r. Ponad ćwierć wieku temu krakowscy franciszkanie zwyczaj ten przeszczepili do Polski.

podziel się:
Jan Maria Szewek OFMConv