Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

Adwent (łac. adventus – przyjście) to czas w Kościele, kiedy rozważamy przyjście Chrystusa. Zarówno to, które miało już miejsce, gdy narodził się w Betlejem, jak i Jego powtórne przyjście, które nastąpi na końcu czasów. To jednak nie wszystko, ponieważ Pan przychodzi do nas jeszcze w innych przestrzeniach.

Właśnie o tych innych przestrzeniach przychodzenia Pana możecie posłuchać w rekolekcjach adwentowych pt. „Cztery Adwenty”, które na naszym kanale „mniejsi” poprowadzi o. Andrzej Zając.

 

Skoro „Cztery adwenty” to i cztery odcinki – po jednym na każdy z czterech tygodni Adwentu. Wszystkie są już dostępne na naszym kanale YouTube.

Adwent kojarzy nam się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem, czyli z przyjściem Chrystusa, które już miało miejsce. Gdy wnikniemy w liturgię Kościoła trochę bardziej, będziemy czekać także na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami Pan przychodzi do nas w sakramentach i w drugim człowieku. Podsumowując: są cztery adwenty, nad którymi w tym Adwencie wraz z o. Andrzejem Zającem chcielibyśmy się zastanowić.

 

Św. Franciszek mawiał, że na tym świecie nie widzimy nic z Boga poza Ciałem i Krwią Chrystusa i słowem zapisanym w Piśmie Świętym. Właśnie tu – w Eucharystii i w słowie Bożym – ma miejsce drugi adwent.

 

Co zrobić, by spotkać Boga osobiście w tej przestrzeni? 

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
podziel się:
Redakcja